LAJMI I FUNDIT:

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese
Reklama

Jose Mourinho shoqëroi lojtarët e Romës për të përshëndetur tifozët që ishin në Marassi pas humbjes poshtëruese me rezultat 4-1 ndaj Genoas, duke shënuar fillimin e tij si trajner më të keq në histori të një sezoni.

Trajneri luzitan zakonisht largohet menjëherë pasi të mbyllet ndeshja, pavarësisht nëse merr rezultat pozitiv apo negativ, duke preferuar ta lërë skuadrën të veprojë vetë.


Megjithatë, ai e kuptoi se këtë mbrëmje ata kishin nevojë që ai të ishte me ta dhe të siguronte praninë e tij, ndërsa iu drejtuan tifozëve të zemëruar të Giallorossëve, të cilët kishin bërë udhëtimin për në Genoa për këtë ndeshje të së enjtes mbrëma.

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa
Lexo po ashtu Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Ata këndonin ‘Duam respekt’ dhe ‘Mjaft’ si dhe këngën të tjera, duke kërkuar që lojtarët të japin më të mirën.

Fillimi i tyre i sezonit ka qenë i mjerueshëm me vetëm një fitore, 7-0 ndaj Empolit dhe pesë pikë nga gjashtë ndeshje të Serie A.

Ky përfaqëson gjithashtu një rekord të ri personal për Mourinhon, duke e kaluar atë më të keqin që e kishte kur kishte marr 7 pikë në gjashtë ndeshjet hapëse të sezonit të Ligës Premier me Chelsean në 2015-16.

Përfshirë sezonin e kaluar, Roma ka vetëm dy fitore në 15 ndeshjet e fundit të Serie A.

Këto rezultatet mund të bëjnë që Roma të mendoj edhe për largimin e Jose Mourinhos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori