Jorge Masvidal e quajti ish-shokun e skuadrës  Colby Covington një ‘prostitutë’ dhe ‘frikacak’ pasi humbi nga amerikani në eventin kryesor në  UFC 272 të dielën.

Covington mposhti mikun e tij të kthyer në rival, duke siguruar një fitore me vendim unanim, 49-46, 50-44, 50-45, në T-Mobile Arena në Las Vegas.

Pas ndeshjes kryesore të peshës së lehtë, rojet e sigurisë hynë në ring pasi dyshja filluan të shkëmbenin fjalë në tetëkëndësh ndërsa prisnin letrat e rezultatit nga gjyqtarët.

Colby Covington (right) defeated rival Jorge Masvidal in their welterweight fight at UFC 272

“Unë luftova si bishë”, deklaroi Masvidal në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes. “Ajo ngulfatej e parë që hoqa dorë, ai më kapi nga shpina, më hipi shumë mirë”.

Reklama

“Ndihesha sikur në këmbë kam bërë më shumë dëme. Unë nuk u hodha pasi e hoqa atë [në raundin e katërt]. Mendova se ai do të gjuante (për një largim)”.

Reklama

“Ky ishte shansi im pikërisht atje, për të bërë një sprint dhe ndoshta një raund 10-8 ose 10-7. Ai është një frikacak. Megjithatë, prostitutat më duhet t’i luftojë”.

Colby Covington mposhti Jorge Masvidalin në përballjen e zjarrtë në UFC 272 Colby Covington mposhti Jorge Masvidalin në përballjen e zjarrtë në UFC 272

Masvidal ishte dukshëm i dëshpëruar pas rezultatit me nervozen e tij tashmë të dukshme.

“Të humbasësh me një frikacak kështu, sigurisht që askush nuk dëshiron të humbasë nga një frikacak i tillë. Thjesht është e keqe, njeri”.

“Thjesht është e keqe sepse ky idiot foli për fëmijët e mi. Unë ende mendoj se ai është prostitutë, e dini? Ai është ende një djalë që po ta shihja në rrugë, do t’i shkoja dhe do t’i thyeja nofullën. Nuk ka fuqi në duar, prandaj shkon drejt të mashtrimit”.

Reklama

Masvidal labelled Covington a b***h and coward post fight and the pair had to be seperated

Covington dukej se e goditi kundërshtarin e tij në sy në raundin e parë dhe u paralajmërua për veprimet e tij nga arbitri Herb Dean. 34-vjeçari më pas dha një goditje të ulët gjatë raundit të dytë.

Reklama

“Shtypja e syve ishte shumë e keqe, djalosh, syri më dhemb akoma tani”, shtoi Masvidal. “Nuk do t’i heq asgjë atij që të fitojë luftën, sepse kjo ishte vetëm një sekuencë, por ai më nxori syrin”. /Telegrafi/