LAJMI I FUNDIT:

Jones do ta ketë shansin ta kërkojë titullin e peshave të rënda në UFC, por pas Francis Ngannou

Jones do ta ketë shansin ta kërkojë titullin e peshave të rënda në UFC, por pas Francis Ngannou
Jon Jones (Foto: Ronald Martinez/Getty Images/Guliver)

Presidenti i UFC-së, Dana White, nuk do ta kishte problem që Jon Jones të sfidonte për titull në kategorinë e peshave të rënda, mirëpo vetëm pas Francis Ngannou.

Reklama

33-vjeçari ka konfirmuar se do ta lë vakant titullin e tij në kategorinë lehtësisht të rëndë, në mënyrë që të ngritet një divizion më lartë.

Legjenda amerikane i ka bërë publike planet e tij, pasi rivali Daniel Cormier (41 vjeçar) u pensionua pas humbjes nga Stipe Miocic (37 vjeçar).

Stipe Miocic dhe Daniel Cormier (Foto: Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images/Guliver)

White e ka mbështetur idenë që Jones të konkurrojë për t’u bërë kampion i dyfishtë, por ka paralajmëruar se fillimisht këtë mundësi e ka Ngannou.

Miocic mposht Cormierin dhe konfirmohet më i madhi i peshave të rënda në UFC
Lexo po ashtu Miocic mposht Cormierin dhe konfirmohet më i madhi i peshave të rënda në UFC

“(Jones) është kampion afatgjatë në kategorinë e peshave lehtësisht të rëndë. Sipas meje, ai është më i miri i të gjitha kohërave”.

Jon Jones (Foto: Ronald Martinez/Getty Images/Guliver)

“Nëse dëshiron të kthehet dhe ta kërkojë titullin në peshat e rënda, unë nuk kam problem. Mirëpo, tash për tash nuk mund të dalë para Francis Ngannou”, citon The Sun fjalët e kreut të UFC-së. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori