LAJMI I FUNDIT:

Jon Jones duket në formë fantastike para rikthimit në UFC

Jon Jones duket në formë fantastike para rikthimit në UFC

Siç duket Jon Jones ka qenë shumë i përkushtuar në stërvitjet e tij, pasi duket absolutisht masiv në pamjet e publikuara në internet.

Reklama

Luftëtari 35 vjeçar pritet të bëjë rikthimin e tij pas tri vitesh, ku sipas së gjitha gjasave do të takohet me kampionin aktual të peshave të rënda të UFC-së, Francis Ngannou.

Edhe pse një përballje e tyre nuk është konfirmuar ende, Jones siç duket e ka marr rikthimin e tij me seriozitet.

Në një video të publikuar në internet Jones mund të shihet duke ngritur pesha të mëdha dhe duke praktikuar goditje, të cilat do të trembnin çdo kundërshtar të mundshëm.

Sipas Joe Rogan, pesha e Jones mund të jetë rreth 108 kilogram, dhe kjo nuk është aspak për t’u çuditur pasi ai duket më i madh se kurrë.

Jones është njëri ndër luftëtarët më të përfolur të UFC-së, ai mban shumë rekord në kategorinë e peshave të renda, duke përfshirë serinë më të gjatë të fitoreve, humbja e tij e vetme profesionale ishte kundër Matt Hamill. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori