LAJMI I FUNDIT:

Joe Jonas dhe Sophie Turner arrijnë marrëveshje të re të përkohshme kujdestarie për fëmijët

Joe Jonas dhe Sophie Turner arrijnë marrëveshje të re të përkohshme kujdestarie për fëmijët

Joe Jonas dhe Sophie Turner kanë arritur në një marrëveshje të përkohshme kujdestarie që do të obligojë dy vajzat e tyre të ndajnë kohën e tyre mes dy vendeve.

“Pas një ndërmjetësimi produktiv dhe të suksesshëm, ne kemi rënë dakord që fëmijët të kalojnë kohë në mënyrë të barabartë në shtëpitë si në SHBA ashtu edhe në Mbretërinë e Bashkuar”, thanë Jonas dhe Turner në një deklaratë të përbashkët.


“Ne mezi presim të jemi prindër të shkëlqyer gjatë kujdestarisë”, thanë ata.

Foto: Reuters

Jonas bëri kërkesë për divorc nga Turner në shtator.

Javë më vonë, Turner paditi këngëtarin e Jonas Brothers, duke kërkuar kthimin e dy fëmijëve të tyre në Londër, duke përmendur “mbajtjen e gabuar” të fëmijëve të tyre “në qytetin e New Yorkut nga vendbanimi i tyre i zakonshëm në Angli”.

Ylli i “Game of Thrones” argumentoi në peticionin e saj se fëmijët e tyre, të lindur në 2020 dhe 2022″, janë të dy plotësisht të përfshirë dhe të integruar në të gjitha aspektet e jetës së përditshme dhe kulturore” në Angli.

Foto: Getty

Sipas peticionit, çifti parashikonte të blinte një shtëpi të re në Britaninë e Bashkuar, për të cilën ata kishin qenë në negociata për kontratën dhe kishin planifikuar të mbylleshin në dhjetor të këtij viti.

Përfaqësuesi i Jonas tha për CNN në një deklaratë në atë kohë se “Joe po kërkon kujdestari të përbashkët me fëmijët në mënyrë që ata të rriten nga nëna dhe babai i tyre, dhe natyrisht është gjithashtu në rregull me fëmijët që rriten si në SHBA ashtu edhe në Angli”.

Të gjitha lajmet nga Joe Jonas
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Joe Jonas

Turner dhe Jonas muajin e kaluar arritën një marrëveshje të ndryshme afatshkurtër për t’i mbajtur fëmijët e tyre në Amerikë, sipas dokumenteve gjyqësore të paraqitura në New York.

Kohët e fundit, Turner është fotografuar duke kaluar kohë me Taylor Swift, ndërsa Jonas ka qenë në turne me The Jonas Brothers. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Magazina
Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Magazina
Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Magazina
Debate të ashpra në BBVA: Erjola dhe Egla s’i ndalin përplasjet

Debate të ashpra në BBVA: Erjola dhe Egla s’i ndalin përplasjet

Magazina
Kalo në kategori