LAJMI I FUNDIT:

“Jeta ime është më e mirë se e jotja” – Pep Guardiola shpjegon pse kurrë nuk donte të bëhej gazetar, ndërsa del në përkrahje të Erling Haaland

“Jeta ime është më e mirë se e jotja” – Pep Guardiola shpjegon pse kurrë nuk donte të bëhej gazetar, ndërsa del në përkrahje të Erling Haaland

Pep Guardiola ka shpjeguar pse ai kurrë nuk i kritikon sulmuesit kryesorë pasi Erling Haaland i solli fitoren Manchester Cityn ndaj Brentford.

Haaland heshti kritikët e tij pas një paraqitjeje me gabime kundër Chelseat në fundjavë duke shënuar golin e vetëm në një ndeshje që u kthye në të komplikuar ndaj ekipit të Thomas Frank.


Guardiola kujtoi këshillat që një gazetar i kishte dhënë dikur dhe shpjegoi pse nuk do të donte kurrë të komentonte futbollin si profesion.

“Kur isha i ri, nuk isha gazetar, por një mik i vjetër më tha ‘golashënuesit më të mirë shënojnë shumë gola, mos i kritiko, ai do të të mbyllë gojën’”, deklaroi Guardiola në konferencë për shtyp.

Guardiola shpjegoi se Haaland kishte qenë duke u marrë me vdekjen e gjyshes së tij, ndëras shtoi se nuk kishte asnjë lojtar për të cilin do të preferonte t’i jepej një shans sesa norvegjezit, pavarësisht nga gabimet e tij të fundit.

“Herët a vonë ai është aty. Ka qenë dy muaj jashtë, ka humbur gjyshen, nuk është e lehtë për një njeri. Nëse më duhet të zgjedh një lojtar [për t’i dhënë një shans], do të zgjidhja këtë”.

I pyetur se pse ai kurrë nuk ka dashur të bëhet gazetar nga një gazetar në konferencën për shtyp, Guardiola u përgjigj: ” Unë jam një trajner. Jeta ime është më e mirë se e jotja. Asgjë personale me ty”.

Kampionët u ngjitën në vendin e dytë në Ligën Premier falë fitores dhe tani janë vetëm një pikë prapa liderit Liverpool. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori