Jennifer Aniston kishte pjesën e saj  të përvojës në komedinë e njohur romantike “Serendipity”.

Sidoqoftë, fituesja e Golden Globe, 52 vjeç, hodhi poshtë rolin kryesor në “Serendipity” të 2001, sipas regjisorit Peter Chelsom, shkruan People.

“Më kujtohet qartë Jennifer Aniston që erdhi të na takojë’, i tha Chelsom Insider për 20 vjetorin e filmit.

“Mbaj mend kur hyri, ajo tha,” Unë bëj një komedi romantike një herë në javë “, kur ajo ishte në Friends në atë kohë, kështu që ajo kishte qartë gjëra të tjera në pjatën e saj dhe ishte vendimi i saj të mos e bënte atë. Ajo kishte ardhur të takohej me mua në mirëbesim pa një ofertë, por ne patjetër do t’i kishim bërë një ofertë nëse ajo dëshironte ta bënte atë”, shtoi ai.

Foto: Shutterstock

Chelsom vuri në dukje se aktorja e Mallrats Claire Forlani gjithashtu mori pjesë në audicion për rolin, ndërsa Carla Gugino “u afrua jashtëzakonisht shumë”. Ai më vonë përfundoi me aktrimin e Gugino në filmin e tij të vitit 2017 “The Space Between Us”

Kate Beckinsale përfundimisht mori rolin e Sarës, një 20-vjeçareje që ka një natë fatale në New York, me një të huaj të bukur ( John Cusack ). Pasi kalojnë 10 vjet, ata gjejnë fatin që i thërret ata tek njëri -tjetri gjatë momenteve të rëndësishme në jetët e tyre. /Telegrafi/

Foto: Wireimages