LAJMI I FUNDIT:

Jennifer Aniston reagon për herë të parë për vdekjen e Matthew Perryt: Tani je plotësisht në paqe

Jennifer Aniston reagon për herë të parë për vdekjen e Matthew Perryt: Tani je plotësisht në paqe

Jennifer Aniston i bëri homazhe emocionale bashkëpunëtorit të saj të ndjerë të “Friends”, Matthew Perry pas vdekjes së tij të papritur.

“O djal, kjo është dhimbje e thellë… T’i them lamtumirë Mattyt tonë ka qenë një valë e çmendur emocionesh që nuk i kam përjetuar kurrë më parë”, filloi ylli i “Morning Show” mbishkrimin e saj të gjatë në Instagram.

“Ne të gjithë përjetojmë humbje në një moment të jetës sonë. Humbja e jetës ose humbja e dashurisë. Të jesh në gjendje të ulesh vërtet në këtë pikëllim të lejon të ndjesh momentet e gëzimit dhe mirënjohjes që ke dashur dikë kaq thellë. Dhe ne e donim shumë atë”, tha ajo.


Foto: Getty Images

Aniston, 54 vjeç, i quajti Perry dhe shokët e tyre të filmit “Friends” “familjen e saj të zgjedhur”, e cila “ndryshoi përgjithmonë rrjedhën” e jetës së saj.

“Për Mattyn, ai e dinte se i pëlqente t’i bënte njerëzit të qeshin. Siç tha edhe ai vetë, nëse nuk e dëgjonte ‘të qeshurën’ mendonte se do të vdiste”, ka thënë ajo.

“Jeta e tij varej fjalë për fjalë nga ajo. Dhe ia doli të bënte pikërisht këtë. Na bëri të gjithëve të qeshnim. Dhe të qeshnim fort”, shkroi Aniston.

Foto: Jennifer Lopez/Instagram

Ylli i “Cake” e përfundoi postimin e saj duke u hapur për rishikimin e mesazheve që ajo dhe ylli i “Fools Rush In” i dërguan njëri-tjetrit, duke u thënë ndjekësve të saj se ajo ka “qeshur dhe qarë dhe më pas ka qeshur përsëri”.

“Matty, të dua shumë dhe e di që tani je plotësisht në paqe dhe pa dhimbje”, përfundoi ajo.

Matt LeBlanc thyen heshtjen për vdekjen tragjike të Matthew Perry: Nuk do të të harroj kurrë
Lexo po ashtu Matt LeBlanc thyen heshtjen për vdekjen tragjike të Matthew Perry: Nuk do të të harroj kurrë

“Unë flas me ty çdo ditë… ndonjëherë pothuajse mund të të dëgjoj duke thënë ‘a mund të jesh më e çmendur se kaq?’ Pusho vellai i vogel. Ti gjithmonë ma ke ndrequr ditën…”, tha aktorja.
Perry vdiq më 28 tetor në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ai ishte 54-vjeçar.

Foto: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Aniston dhe Perry luajtën së bashku në “Friends” nga viti 1994 deri në 2004 së bashku me Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer.

“Friends” e bëri Perry një emër të njohur falë rolit të tij si Chandler Bing gjithnjë sarkastik.

Kasti u shfaq për herë të fundit së bashku në ekran në vitin 2021 në “Friends: The Reunion” të HBO Max. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Magazina
“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Magazina
Kalo në kategori