LAJMI I FUNDIT:

Japonia – Kosta Rika, formacionet zyrtare

Japonia – Kosta Rika, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Japonisë dhe ajo e Kosta Rikës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit E në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Reklama

Japonezët dhe amerikano-qendrorët janë gati për ndeshjen që pritet të zhvillohet në ‘Ahmad bin Ali Stadium’ me fillim nga ora 13:00.

Aziatikët vijnë në këtë ndeshje pas fitores së madhe ndaj Gjermanisë dhe presin të vazhdojnë me rezultate pozitive për të shpresuar në një kualifikim tutje.

Në anën tjetër, Kosta Rika ka pësuar një humbje të madhe ndaj Spanjës dhe synon të këndellet në këtë takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Japonia: Gonda; Yamane, Yoshida, Itakura, Nagatomo; Endo, Ueda; Doan, Kamada, Soma; Mitoma

Kosta Rika: Keylor Navas; Waston, Fuller, Calvo, Duarte, Oviedo; Borges, Torres, Tejeda; Campbell, Contreras.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori