LAJMI I FUNDIT:

Januzaj drejt Serie B, ai ka vetëm ofertën e Genoas para vetës

Januzaj drejt Serie B, ai ka vetëm ofertën e Genoas para vetës

Adnan Januzaj është pa skuadër momentalisht, pasi i skadoi kontrata me baskët e Real Sociedad këtë verë dhe spanjollët nuk i ofruan rinovim.

Pas pesë sezonesh në Spanjë, lojtari ka mbetur pa skuadër dhe pse është lojtar i lirë, pasi ai ka kërkesa të mëdha për pagën.

Në fillim të afatit kalimtar ka pasur interes nga disa klube në La Liga dhe jo vetëm, por tani i vetmi opsion real është Genoa, në Serie B, në Itali.

Klubi italian i ka vendosur në “tavolinë” ofertën Januzajt i cili nuk ka shumë kohë në dispozicion për t’u menduar dhe drejtuesit e Genoas kanë ofruar shumë herë më pak se sa lojtari kërkonte.

Januzaj ka luajtur për klube si Manchester United, Borussia Dortmund, Sunderland dhe Real Sociedad./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori