LAJMI I FUNDIT:

Jada Pinkett Smith reagon për arrestimin e një të dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur: Shpresoj të marrim disa përgjigje

Jada Pinkett Smith reagon për arrestimin e një të dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur: Shpresoj të marrim disa përgjigje
Reklama

Jada Pinkett Smith tha se shpreson të “merr disa përgjigje” në lidhje me vdekjen e mikut të saj Tupac Shakur pasi një i dyshuar u arrestua dhe u akuzua në lidhje me vrasjen e tij në vitin 1996.

“Tani shpresoj se mund të marrim disa përgjigje dhe të kemi një përfundim”, shkroi ajo në InstaStory në përgjigje të arrestimit të Duane “Keffe D” Davis.


Mesazhi i Pinkett Smith erdhi disa orë pasi prokurorët njoftuan të premten se Davis, 60 vjeç, ishte arrestuar dhe akuzuar për vrasje në Las Vegas.

Foto: WireImage

Zëvendës Kryeprokurori i Qarkut Marc DiGiacomo e përshkroi Dejvisin si “komandantin në terren, në vend” i cili “urdhëroi vdekjen” e Shakur.

Arrestimi i autorit të “Compton Street Legend” erdhi dy muaj pasi autoritetet e Vegasit bastisën një shtëpi në Henderson, Nev., e cila, sipas të dhënave të marra nga Page Six, i përkiste gruas së Davis, Pamela Clemons.

Pas gati tri dekadash nga vdekja e tij, policia arreston një person nën dyshimin për vrasjen e Tupac Shakur
Lexo po ashtu Pas gati tri dekadash nga vdekja e tij, policia arreston një person nën dyshimin për vrasjen e Tupac Shakur

Davis kishte pretenduar prej kohësh se ai ishte një dëshmitar okular i vdekjes tragjike të Shakurit, e cila ndodhi në Las Vegas në shtator 1996, kur reperi i “Poetic Justice” ishte duke hipur në armë gjahu me bashkë-themeluesin e Death Row Records, Marion “Suge” Knight pas një ndeshje boksi.

Foto: AP

Pinkett Smith, 52 vjeç dhe Shakur u takuan në Shkollën e Arteve në Baltimore në Maryland në mesin e viteve ’80.

Së fundmi, aktorja e “Set It Off” ndau një video të ëmbël të saj dhe Shakur duke sinkronizuar buzët me “Prindërit thjesht nuk e kuptojnë” nga DJ Jazzy Jeff dhe Fresh Prince – i njohur gjithashtu si bashkëshorti i Jadës, Will Smith.

Ylli i “I Am Legend” – i cili u martua me drejtuesin e “Red Table Talk” në vitin 1997 – më parë pranoi se ishte xheloz për miqësinë e ngushtë të gruas së tij me Shakur. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Magazina
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

Magazina
Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Magazina
Kalo në kategori