Ivana Trump vdiq pasi u rrëzua nga shkallët brenda shtëpisë së saj në New York.

New York Post konfirmoi se autopsia e saj përfundoi të premten dhe se vdekja e saj u gjykua aksidentale.

Rënia shkaktoi lëndime në pjesën e kraharorit, tha Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të New Yorkut.

View this post on Instagram

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump)

Gruaja e parë e ish-presidentit Donald Trump u gjet e vdekur në shkallë brenda banesës së saj në Manhattan pasditen e së enjtes.

Ajo ishte 73-vjeçare.

Si vdiq gruaja e parë e Donald Trumpit, Ivana? Nisin hetimet nëse ishte një rënie nga shkallët Si vdiq gruaja e parë e Donald Trumpit, Ivana? Nisin hetimet nëse ishte një rënie nga shkallët

Donald – i cili lindi të tre fëmijët e Ivanas – reagoi për vdekjen e saj në Truth Social menjëherë pasi u publikua lajmi.

View this post on Instagram

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump)

“Jam shumë i pikëlluar të informoj të gjithë ata që e donin, prej të cilëve ka shumë, se Ivana Trump ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Neë York”, ka shkruar ai.

Reklama
Reklama

Trump e përshkroi atë si një grua ‘të bukur, të mahnitshme’, teksa nderonte lidhjen e saj të ngushtë me fëmijët e tyre: Donald Jr, Eric dhe Ivanka.

“Ajo ishte një grua e mrekullueshme, e bukur dhe mbresëlënëse, e cila bëri një jetë të mrekullueshme dhe frymëzuese”, vazhdoi ai. “Krenaria dhe gëzimi i saj ishin tre fëmijët e saj: Donald Jr., Ivanka dhe Eric”. /Telegrafi/

Donald dhe Ivana (Foto: Getty Images)