LAJMI I FUNDIT:

Iu deshën vetëm dy raunde për ta nokautuar, Charles Oliviera është kampion i ri në peshat e lehta në UFC

Iu deshën vetëm dy raunde për ta nokautuar, Charles Oliviera është kampion i ri në peshat e lehta në UFC

Charles Oliveira është kampioni i ri në peshat e lehta në UFC.

Sportisti i arteve marciale ka arritur ta fitojë titullin e kampionit, pasi ka triumfuar përballë Michael Chandler me nokaut në ngjarjen kryesore të UFC 262 në Toyota Center.

Brazilianit iu nevojitën vetëm dy raunde për ta marrë këtë fitore të vlefshme dhe për ta fituar titullin e kampionit.

“Unë ju thash se do ta nokautoja dhe erdha dhe e nokautova”, tha Oliviera pas fitores.

View this post on Instagram

A post shared by UFC Europe (@ufceurope)

“Unë iu thash të gjithëve se jam luani i luanëve në këtë sport”, tha braziliani.

Ishte një meç shumë interesant, por Oliviera ishte bindshëm më i mirë se Chandler dhe me plot meritë e mori titullin. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori