Italia fiton bindshëm (Video)

Kombëtarja e Italisë ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Lihteshtajnit.

Italia e trajnerit Giampiero Ventura është treguar edhe njëherë e saktë, duke fituar në udhëtim te Lihteshtajni për të qëndruar me pikë të barabarta me Spanjën si lider të Grupit G.

Iu desh vetëm pjesa e parë që italianët të përfundojnë gjithçka pasi shënuan katër gola.

Luhej minuta e 11-të, kur Andrea Belotti shënoi nga afërsia pas një asistimi të marr nga Andrea Romagnioli, ndërsa vetëm një minutë më vonë ishte sulmuesi tjetër, Ciro Immobile, i cili shënoi pas asistimit të Belottit.

candreva-belotti
Dy nga golashënuesit e Italisë, Candreva dhe Belotti

Dy golat tjera në pjesën e parë u shënuan Antonio Candreva, i cili shënoi në minutën e 32-të pas asistimit të Mattia De Sciglios dhe përsëri Belotti pas asistimit të Giacomo Bonaventura.

Në pjesën e dytë, Italia ishte më e qetë dhe luante vetëm sigurt për t’i ruajtur energjitë për ndeshjet tjera kualifikueses dhe kështu ndeshja përfundoi me rezultat 4-0. /Telegrafi/

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Xavi tregon klasin e tij kur pyetet për ndeshjen Real Madrid-Man City para El Clasicos të së dielës

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut