Atmosfera është mjaft e mirë para takimit mes kombëtares shqiptare dhe italiane.

Shqipëria dhe Italia do të takohen në stadiumin Renzo Barbera të Palermos në kuadër të eliminatoreve të botërorit Rusia 2018.

E në prag të takimit është një kohë e përshtatshme për të vë në pah disa detaje interesante, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për prezantueset sportive të cilat kanë rol veçantë në futboll gjatë viteve të fundit, ku ky fenomen është pothuajse i ri në Shqipëri për dallim prej shtetit italian.

Më poshtë gjenden disa prej prezantueseve që udhëheqin të vetme emisionet sportive në televizionet të shteteve respektive. /Telegrafi/

Ilaria D’Amico-Vilma Masha, moderojnë emisionet që kanë lidhje me kampionatet respektive, Seria A dhe Superliga Shqiptare

Giorgia Rossi-Eva Murati, moderojnë emisionet sportive në Champions League para dhe pas ndeshjeve të martën dhe mërkurën

Barbara Pedrotti-Ilda Bejleri, drejtojnë emisione të ngjashme që kanë lidhje me bastet sportive. Ilda moderon “Bar Sport Skedina”, ndërkohë që bukuroshja italiane prezanton kuoeficientët para ndeshjeve për Sky Italia

Diletta Leotta-Viola Spiro, drejtojnë emisione sportive të njohura. Bukuroshja shqiptare moderon “Ora Sport”, ndërkohë që Diletta është shumë e njohur në Itali për pamjen e saj fizike teksa drejton dy emisione sportive në Sky Italia

Jolanda De Rienzo-Bora Zemani, janë dy prezantuese të njohura sportive. Bukuroshja italiane drejton një emision sportiv në Sportitalia, ndërkohë që Bora vijon të jetë pjesë e Supersprot me golat e javës në kampionate të ndryshme evropiane