LAJMI I FUNDIT:

Istogu futet në Superligën e Kosovës në basketboll

Istogu futet në Superligën e Kosovës në basketboll

Festë e madhe për Istogun, që ka siguruar hyrjen në Superligë, ndërsa në ndeshjen e dytë finale të “Play-off”-it mundi Boran me shifrat 81:94 (14:23, 26:21, 24:30, 17:20).

Reklama

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë, deri pranë rezultatit 14:16, kur mysafirët shkëputen për ta fituar këtë pjesë 14:23.

Megjithatë, prishtinasit rikthehen në periudhën e dytë, ku afrojnë shifrat minimalisht në 40:41, ndërsa pjesa e parë përfundoi 40:44.

Pjesën e dytë, përkatësisht periudhën e tretë më mirën e nisën istogasit që kishin epërsi deri në 15 pikë, 45:60, ndërsa vendasit deri në fund tentuan të afrojnë rezultatin, që pas 30 minutash ishte 64:74.

Çerekun e fundit, sërish më mirë e nisën mysafirët, ku me tri treshe radhazi shkëputen në 66:84, ndërsa deri në fund menaxhuan epërsinë për të triumfuar 81:94 dhe siguruan hyrjen në Superligë për edicionin e ardhshëm, kurse Bora do të luajë në “Play-out” me Ponte Prizrenin.

Më i miri te Bora ishte Dion Haxhosaj me 24 pikë e 16 kërcime, ndërsa lojtari më i mirë i Istogut ishte Arian Azemi me 34 pikë, dhjetë kërcime e 11 asistime.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori