Ishte portier në minutat e fundit dhe bëri një ndërhyje spektakolare, Giroud flet për këtë moment

Olivier Giroud e pranon se do ta ruajë në kornizë fanellën e portierit pasi bëri një pritje të madhe në minutat e fundit, ku Milani mposhti Genoan me rezultat 1-0 dhe kapi kreun e renditjes.

Sulmuesi 37-vjeçar ka qenë heroi shumë herë për kuqezinjtë me golat e tij, por asnjëherë nuk i është dashur të vesh dorezat dhe t’i ndihmojë skuadrës në anën tjetër të fushës.

Maignan u përjashtua me karton të kuq, kështu që me të gjitha zëvendësimet kishin përfunduar dhe Giroud hyri në portë dhe u përball me një goditje dënimi që goditi traversën dhe më pas bëri një pritje vendimtare.

“Nuk kam përjetuar kurrë një moment si ky!. Jam shumë krenar për ekipin, luftuam deri në fund, bëra një pritje të mirë! Isha me fat edhe me traversën. Ne luftuam si luanë dhe jam shumë i lumtur për tifozët”, ” ka thënë Giroud duke qeshur për Sky Sport Italia.

Tutje ai tha se kur ishte fëmijë i pëlqente të mbronte, ndërsa do ta vendos në kornizë fanellën e sotme.

“Më pëlqente të futesha në portë kur isha fëmijë, prandaj u zgjodha. Unë po e mbaj këtë fanellë tani, do ta fus në korniz!”, ka thënë Giroud.

Milani pas kësaj fitoreje ka marr vendin e parë në renditje me 21 pikë. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit