LAJMI I FUNDIT:

A ishte Man United në dijeni të akuzave për sulm ndaj Antonyt përpara se ata të nënshkruanin me brazilianin

A ishte Man United në dijeni të akuzave për sulm ndaj Antonyt përpara se ata të nënshkruanin me brazilianin

Manchester United nuk ishte në dijeni se një raport i policisë për një sulm të supozuar ndaj një gruaje ishte paraqitur kundër Antony më shumë se tre muaj përpara se klubi të nënshkruante me anësorin brazilian për mbi 100 milionë euro nga Ajax.

Sipas Telegraph, klubi u vu në dijeni për raportin e policisë përmes raportimeve të mediave në Brazil vetëm këtë muaj.


Rayssa de Freitas paraqiti një ankesë në Policinë Civile të Sao Paulos në maj 2022, në të cilën ajo pretendoi se ishte sulmuar nga Antony dhe një grua pas një debati në një makinë pas një nate në Brazil.

De Freitas, një studente e juridikut, pohoi se ajo kishte nevojë për trajtim spitalor në vazhdën e incidentit të supozuar. Antony i mohon akuzat.

Brazili largon nga lista Antonyn mes akuza për dhunë në familje
Lexo po ashtu Brazili largon nga lista Antonyn mes akuza për dhunë në familje

Nga Manchester United thotë se ata kryen kontrolle të duhur për Antonyn gjë që bëjnë me të gjithë objektivat e transferimit përpara se ta nënshkruanin me të, por se hetimet e tyre nuk zbuluan asnjë provë për ndonjë akuzë për abuzim në familje ose përfshirje të policisë në lidhje me lojtarin.

23-vjeçari luajti për dy sezone nën drejtimin e Erik ten Hag, tani trajneri i Man United. Ai u transferua nga Ajax më 1 shtator të vitit të kaluar, duke e bërë atë lojtarin e 13-të më të shtrenjtë në botë në atë kohë.

Manchester United thyen heshtjen dhe reagon pas akuzave për sulm nga Antony ndaj ish-të dashurës së tij
Lexo po ashtu Manchester United thyen heshtjen dhe reagon pas akuzave për sulm nga Antony ndaj ish-të dashurës së tij

Ai aktualisht është i pezulluar nga United, ndërsa po vazhdon ‘luftën’ ndaj akuzave kundër tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori