LAJMI I FUNDIT:

Manchester United thyen heshtjen dhe reagon pas akuzave për sulm nga Antony ndaj ish-të dashurës së tij

Manchester United thyen heshtjen dhe reagon pas akuzave për sulm nga Antony ndaj ish-të dashurës së tij

Manchester United ka reaguar ndaj akuzave të reja për sulm që janë hapur për sulmuesin e tyre Antony.

Antony ishte ftuar nga Kombëtarja e Brazilit, por pasi hetimet janë duke u zhvilluar për të atëherë ai është përjashtuar nga lista.


Nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur edhe deklarata publike nga Manchester United që është nën presion për ta përjashtuar yllin brazilian nga skuadra e parë.

Manchester United nën presion, mund ta largojnë nga ekipi brazilianin Antony pas akuzave për sulm
Lexo po ashtu Manchester United nën presion, mund ta largojnë nga ekipi brazilianin Antony pas akuzave për sulm

“Manchester United pranon akuzat e bëra kundër Antony dhe vëren se Policia po kryen hetime. Në pritje të informacioneve të mëtejshme, klubi nuk do të bëjë komente të mëtejshme”.

“Si klub, ne po e marrim seriozisht këtë çështje, duke marrë parasysh ndikimin e këtyre akuzave dhe raportimet e mëvonshme që do të kenë tek të mbijetuarit e abuzimit”, thuhet në njoftimin e klubit anglez.

Ish-e dashura e Antony, ka paraqitur raporte si në vendlindjen e tyre në Brazil ashtu edhe në Angli duke akuzuar futbollistin për dhunë.

Ajo ka paraqitur prova duke përfshirë pamjet dhe fotografitë e lëndimeve, teksa Antony po akuzohet se e ka goditur atë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori