LAJMI I FUNDIT:

Manchester United nën presion, mund ta largojnë nga ekipi brazilianin Antony pas akuzave për sulm

Manchester United nën presion, mund ta largojnë nga ekipi brazilianin Antony pas akuzave për sulm

Telashe të reja për Manchester United, pasi u mbyllen hetimet për Mason Greenwood, tani ka një çështje tjetër në kampin e Djajve të Kuq.

Manchester United po vlerëson largimin e Antony nga ekipi i  parë mbi akuzat për sulm seksual nga ish e dashura e tij, raporton media braziliane UOL.

Gabriela Cavallin, një DJ dhe ndikuese, paraqiti raporte policore kundër Antony si në vendlindjen e tyre në Brazil ashtu edhe në Angli dhe hetimet janë në vazhdim.

Brazili largon nga lista Antonyn mes akuza për dhunë në familje
Lexo po ashtu Brazili largon nga lista Antonyn mes akuza për dhunë në familje

UOL publikoi akuzat e reja kundër futbollistit ndërkombëtar brazilian 23-vjeçar, duke përfshirë pamjet e WhatsApp dhe fotografitë e lëndimeve.

Ish-e dashura e brazilianit pretendoi se Antony goditi me kokë dhe grushtoi Cavallin ndërsa ajo ishte shtatzënë.

Antony i ka hedhur poshtë akuzat, megjithatë sulmuesi është hequr nga lista e Brazilit për ndeshjet e ardhshme dhe Manchester United së shpejti pritet të ndërmarrë veprime.

“Informacioni që pata këtë mëngjes është se departamenti ligjor në Manchester ka kontaktuar me doktoreshën Vanessa [avokatin e Gabrielës në Angli] për të caktuar këtë takim, ky takim ende nuk është zhvilluar”, tha avokati i viktimës.

“Ne do të dëgjojmë se çfarë synojnë të bëjnë në Angli. Nuk e di cili është qëllimi i tyre, por dëshira e Gabrielës si viktimë është që këto ngjarje të mos ndodhin më, jo vetëm kundër saj, por kundër asnjë gruaje, askujt. i cili është viktimë e një krimi të së njëjtës natyrë”, ka deklaruar avokati i Vanessas për mediumin brazilian UOL. /Telegrafi/