LAJMI I FUNDIT:

Ishte duke skijuar, Neuer thyen këmbën dhe humb sezonin

Ishte duke skijuar, Neuer thyen këmbën dhe humb sezonin

Një lajm i rëndë ka goditur Bayern Munichun për pjesën e mbetur të sezonit.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë ka mbetur pa portierin, njëherish kapitenin Manuel Neuer i cili është operuar.

Manuel Neuer ishte në pushim pas Kupës së Botës, teksa duke skijuar ka thyer këmbën e tij të djathtë.

36-vjeçari ka mbyllur sezonin, ndërkohë që dha lajmin e keq nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në Instagra.

“Çfarë mund të them, fundi i vitit mund të kishte shkuar padyshim më i mirë. Ndërsa po përpiqesha të pastroja kokën gjatë kohës që po bëja ski, pësova një frakturë në pjesën e poshtme të këmbës”.

“Operacioni i djeshëm shkoi mirë. Shumë faleminderit mjekëve. Megjithatë, më dhemb të di se sezoni aktual ka përfunduar për mua. Kujdesuni për vetën, i juaji Manuel”, ka shkruar portieri gjerman.

Reklama

Kujtojmë që Neuer ishte pjesë e Kombëtares së Gjermanisë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, por që nuk arritën të kalojnë fazën e grupeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori