LAJMI I FUNDIT:

Ish-trajneri i Milanit, Zaccheroni, në pole pozicion për trajner të kombëtares?

Ish-trajneri i Milanit, Zaccheroni, në pole pozicion për trajner të kombëtares?

Ish-trajneri i Milanit, Alberto Zaccheroni, është favorit për të nënshkruar me Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF) për postin e trajnerit të kombëtares.

Mediat në Shqipëri raportojnë se aktualisht po zhvillohen negociata mes kryetarit të FSHF-së, Armand Duka dhe trajnerit Zaccheroni në Bolonjë të Italisë.

Zaccheronit i është ofruar një kontratë për dy vjet (1+1) për të drejtuar Kuq e Zinjtë.

Nëse gjithçka shkon mirë në negociata, Zaccheroni do të zëvëndësojë Panuccin i cili u shkarkua pas humbjes ndaj Turqisë.

Zaccheroni u shpall kampion i Italisë me Milanin

Zaccheroni ka një përvojë të jashtëzakonshme duke menaxhuar në karrierën e tij hiç më pak se 16 ekipe.

Ai ishte trajner i skuadrave më të mëdha italiane, si Milan, Juventus dhe Inter, kurse suksesin më të madh e arriti me Rossonerët duke u shpallur kampion në vitin 1999. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori