LAJMI I FUNDIT:

Ish-bashkëlojtari i Neymarit, Montoya: Ai dëshiron të kthehet te Barcelona

Ish-bashkëlojtari i Neymarit, Montoya: Ai dëshiron të kthehet te Barcelona
Neymar (Getty Images)

Neymar Jr. pritet të ndryshojë ambient gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Kështu mendon ish-bashkëlojtari i brazilianit, Martin Montoya, i cili thotë se sulmuesi nuk dëshiron më të jetë pjesë e skuadrës së Paris Saint-Germain.

Mbrojtësi i Brightonit, beson se ylli i PSG Neymar dëshiron të kthehet te skuadra e Barcelonës.

Martin Montoya (Getty Images)

“Mendoj se Neymar dëshiron të kthehet në Barcelonë sepse ndihej rehat dhe ishte adaptuar shumë mirë gjatë tre viteve që ka kalaur te katalunasit”.

“Ai kishte një lidhje të mrekullueshme me Luis Suarezin dhe Lionel Messin. PSG gjithashtu është një ekip i shkëlqyeshëm dhe nuk mendoj se ata do ta lejojnë t’iu ik lojtari”.

Neymar thotë se e ka idhull Messin dhe ka mësuar shumë nga ai, sikurse nga Ronaldo
Lexo po ashtu Neymar thotë se e ka idhull Messin dhe ka mësuar shumë nga ai, sikurse nga Ronaldo

“Ata paguan shumë para për të dhe nuk mendoj se Barca do të paguante të njëjtin çmim për ta rikthyer atë”, tha spanjolli.

Ndryshe, Montoya dhe Neymar kanë fituar gjithçka që është e mundur me skuadrën spanjolle, duke përfshirë titullin në La Liga dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori