Brooklyn Nets ka vazhduar me fitore në NBA, teksa ka marrë të dytën radhazi.

Një ndeshje fantastike është zhvilluar në Barclays Center, ku Brooklyn ka triumfuar ndaj Phoenix Suns me nëntë pikë diferencë, 128:119.

Kyrie Irving dhe Kevin Durant kanë qenë më meritorët për këtë fitore të Nets, duke shënuar 67 pikë së bashku.

Fundori amerikan, Irving e mbylli takimin me 34 pikë, gjashtë kërcime e 12 asistime.

Ndërkohë Durant për 28 minuta në parket shënoi 33 pikë, pati gjashtë kërcime e katër asistime.

Devin Booker pati një paraqitje fantastike për mysafirët me 36 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Pas kësaj fitore, Brooklyn Nets vazhdon të jenë lider në Konferencën e Lindjes me 41 fitore dhe 20 humbje.

Në anën tjetër Phoenix Suns ndodhet në vendin e dytë në Konferencën e Perëndimit me 42 fitore e 18 disfata. /Telegrafi/

Rezultatet:

Brroklyn Nets – Phoenix Suns 128:119

Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 113:120

Washington Wizards – Clevelabd Cavaliers 119:110

Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks 111:104

Orlando Magic – Indiana Pacers 112:131
Golden State Warriors – Sacramento Kings 117:113