LAJMI I FUNDIT:

Irving debuton me fitore për Dallasin, triumfojnë në udhëtim te Clippers

Irving debuton me fitore për Dallasin, triumfojnë në udhëtim te Clippers

Kyrie Irving ka zhvilluar ndeshjen e parë me skuadrën e tij të re Dallas Mavericks.

Reklama

Basketbollisti amerikan iu bashkua Mavericks ditë më parë pas një shkëmbimi lojtarësh mes Mavs dhe Brooklyn Nets.

E debutimi i tij erdhi në sfidën ndaj Clippers, ku Mavs kanë marrë fitore me gjashtë pikë diferencë 104:110.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Pikërisht Irving ishte më i miri në këtë takim dhe më meritori për fitoren e Dallas me 24 pikë, katër kërcime e pesë asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe Tim Hardaway me 19 pikëm si dhe Reggie Bullock me 18 të tjera.

Nick Powell ishte më efikasi te vendasit me 24 pikë e Mann me 21 të tjera, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori