LAJMI I FUNDIT:

Inzaghi i lumtur pas fitores, flet për Handanovicin dhe rikthimin e madh që bëri Interi ndaj Sassuolos

Inzaghi i lumtur pas fitores, flet për Handanovicin dhe rikthimin e madh që bëri Interi ndaj Sassuolos

Interi ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo me rezultat 1-2.

Reklama

Neroazzurët ishin duke humbur 1-0 nga pjesa e parë, por falë golave nga Edin Dzeko dhe Lautaro Martinez përmbysen gjithçka dhe morën tri pikët.

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi e ka nisur deklaratën duke lavdëruar kapitenin e tij, portierin Samir Handanovic që bëri disa pritje fantastike.

“Mendoj se Handanovic ishte fantastik, edhe në pritjen që bëri ndaj Boga. Kam dëgjuar shumë gjëra për një portier që e konsideroj të jashtëzakonshëm. Ai e injoroi topin dhe bëri gjithçka të mos e prekte kundërshtarin. Mori vendimin e duhur, pastaj pritja ndaj Boga ishte e jashtëzakonshme”, tha filimisht tekniku italian.

Tutje Inzaghi e pranoi se ndaj Sassuolos në këtë sfidë vuajtën, por që rezistuan dhe në fund morën tri pikë.

“Vuajtëm, por rezistuam. Edhe para zëvendësimeve pashë një Inter të gjallë dhe të gatshëm për të luftuar. Në 15 minuta e para luajtëm mirë, pastaj Sassuolo e rriti ritmin. Ata kishin punuar gjithë javës për këtë ndeshje dhe na shkaktuan probleme, por qëndruam solidë dhe në pjesën e dytë e merituam fitoren”, tha Inzaghi.

Krejt në fund tekniku italian tha se skuadra e tij ka mundur të ketë disa pikë më shumë këtë sezon, por në përgjithësi është i kënaqur me ekipin.

“Mund të kishim edhe disa pikë të tjera në Serie A këtë sezon, por jam i kënaqur me mënyrën se si ekipi e mban presionin”.

“Djemtë nuk dorëzohen kurrë dhe kanë një shpirt të madh. Paraqitjet e fundit nuk kanë qenë aq të mira në aspektin e cilësisë, pasi kemi bërë gabime”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Kalo në kategori