Interi tregon fytyrë kampioni, fiton me shumë spektakël në udhëtim te Napoli

Napoli vs Inter (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Interi ka zhvilluar një super-paraqitje në fitoren 3-1 ndaj Napolit në kuadër të javës së 18-të në Serie A.

Nerazzurët e filluan vitin 2020 me fitore ndaj napolitanëve, e që golin e parë në këtë derbi e shënoi Romelu Lukaku në minutën e 14-të.

Sulmuesi belg (33’) nuk u ndal me kaq dhe arriti që ta shënonte edhe të dytin në këtë sfidë nga një asistim i Marcelo Brozovicit.

Para se të përfundonte 45 minutëshi i parë, Arkadiusz Milik e ngushtoi epërsinë e mysafirëve në minutën e 39-të me një asistim të Jose Callejon.

Pjesa e parë përfundoi me tri gola, derisa në të dytën u shënua vetëm një.

Ishte Lautaro Martinez, ai që e vulosi fitoren e Interit në minutën  e 62-të duke rikonfirmuar se janë seriozisht në garë për titullin e Serie A-së.

Interi vazhdon të qëndrojë në pozitën e parë me 45 pikë, aq sa ka edhe Juventusi, ndërsa në xhiron e 19-të do të kenë punë me Atalantan. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos