Interi me shkëlqim fiton ndaj Brescias, shpreson ende në titull

FC Intern (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi ka marr një fitore të me rezultat të thellë ndaj Brescias me rezultat 6-0.

Kjo fitore e mban Interin ende në hap për titull, pasi kur kanë mbetur edhe nëntë xhiro deri në fund, ka tetë pikë pas liderit Juventusit.

Ndeshja nisi shumë mirë për Interin që arritën të shënon që në minutën e pestë të takimit.

Alexis Sanchez asistoi bukur te Ashley Young, ndërsa ky i fundit edhe më bukur shënoi për 1-0.

Festa e Inter (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Në minutën e 20-të ishte radha e Sanchez për të shënuar, ku e konvertoi në gol një penallti.

Në fund të pjesës së parë shënoi edhe Danilo D’Ambrosio për 3-0.

Roberto Gagliardini (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi nuk e ndali hovin as në pjesën e dytë, duke shënuar edhe tri herë të tjera.

Eriksen që u fut në pjesën e dytë po ashtu shënoi një herë në minutën e 83-të për 5-0.

Pamje nga ndeshja (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Roberto Gagliardini shënoi në minutën e 52-të për 4-0, duke treguar se fitorja e Interit do të jetë rutinë.

Golin e fundit të ndeshjes e shënoi Antonio Candreva në minutën e 88-të të takimit për 6-0.

Interi mbetet në vendin e tretë me 64 pikë, katër më pak se Lazio që është e dytë dhe tetë më pak se Juve që është lider. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri