LAJMI I FUNDIT:

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen e Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen e Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza
(Foto: Getty Images)

Interi i ka shitur të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen e Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza.

Reklama

Të shtunën (10 qershor) në Ataturk Stadium të Stambollit zhvillohet finalja e garës më të madhe evropiane për klube ndërmjet Nerazzurrëve dhe Manchester City.

Tifozët e dy klubeve kanë pasur numër të kufizuar të biletave për ta ndjekur ndeshjen në Turqi, ndërsa për ta parandaluar grumbullimin në rrugët e Milanos, këshilli lokal e ka hapur Stadio Giuseppe Meazza për këtë ngjarje të madhe sportive.

Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin
Lexo po ashtu Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin

Ekranet gjigante do të vendosen në skajet e stadiumit, për këtë arsye kapaciteti maksimal është caktuar në 43.000 ulëse.

Vetëm shtatë orë kanë mjaftuar për shitjen e të gjitha këtyre biletave, ndërsa tifozët do të mund të ulen në tribuna ose në fushën e mbuluar për ta shijuar finalen.

Një veprim i ngjashëm ishte bërë me tifozët e Romës në finalen e Ligës së Evropës, ndërsa njësoj do të veprohet edhe për finalen e Ligës së Konferencës duke e hapur Stadio Franchin, në mënyrë që tifozët e Fiorentinas ta shijojë ndeshjen kundër West Ham United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori