Arturo Vidal dhe Alexis Sanchez janë fituesit më të mëdhenj të Interit, por nuk janë titullarë të rregullt dhe ata së shpejti do të largohen nga Nerazzurrët.

Sanchez ka luajtur vetëm 70 minuta deri më tani këtë sezon, ndërsa bashkatdhetari i tij Vidal ka luajtur 140 minuta, duke shtuar një gol në të gjitha garat.

Sulmuesi dhe mesfushori janë fituesit më të mëdhenj të Interit me një pagë prej 7 milionë eurosh në vit dhe 6.5 milionë euro respektivisht.

Alexis do të jetë sërish në dispozicion si lojtar i lirë Alexis do të jetë sërish në dispozicion si lojtar i lirë

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Arsenalit u ankua për mungesën e kohës së lojës pas fitores 2-1 të Interit kundër Sassuolos fundjavën e kaluar duke e krahasuar veten me një Ferrari të papërdorur.

Reklama

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, Sanchez ka të ngjarë të largohet nga Giuseppe Meazza qysh në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Nerazzurri janë në kërkim të pretenduesve të mundshëm për ish-sulmuesin e Manchester United, por madje mund ta përfundojnë kontratën e tij me marrëveshje të ndërsjellë.

Vidal e sheh se marrëveshja e tij me Interin skadon në fund të sezonit dhe kampionët e Serie A nuk do ta zgjasin qëndrimin e tij në klub.

Një vit më parë, reprezentuesi kilian u bashkua me Nerazzurrët në një transferim falas nga Barcelona, ​​por ai nuk është një titullar i rregullt dhe nuk ka bindur asnjëherë.

Reklama

Ndryshe nga Sanchez, Vidal nuk pritet të largohet nga Interi në afatin e janarit, por ky do të jetë sezoni i tij i fundit në klubin zikaltër. /Telegrafi/