LAJMI I FUNDIT:

Interi po e monitoron situatën e danezit Mikkel Damsgaard

Interi po e monitoron situatën e danezit Mikkel Damsgaard

Mikkel Damsgard është bërë njëri nga futbollistët më të famshëm në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’.

Talenti i madh danez pati paraqitje jashtëzakonisht të mira me Danimarkën në ndeshjet e zhvilluara në Euro 2020.

Por përkundër interesimit të madh nga skuadra të ndryshme, ai qëndroi te Sampdoria, pasi klubi italian nuk dëshiroi ta lë të lirë.

Megjithatë Damsgaard nuk pritet të qëndroj edhe gjatë në klubin bardhekaltër, pasi shumë skuadra të mëdha vazhdojnë të përcjellin situatën e tij.

Kampioni në fuqi i Italisë, Inter është njëra nga skuadrat më të interesuara për shërbimet e danezit.

Mediat në Itali kanë raportuar se Neroazzurët do ta ndjekin nga afër lojtarin në sfidën e kësaj fundjave mes Sampdorias dhe Interit.

21-vjeçari ka një kontratë me Sampdorian deri në verën e vitit 2024, derisa klubi nga Genoa kërkon rreth 35 milionë euro për ta lënë të lirë.

Reklama

Përveç Interit në garë për lojtarin janë edhe skuadra si Barcelona, Milan, Liverpool, Tottenham Hotspur, Bayer Leverkusen dhe Leeds United. /Telegrafi/