LAJMI I FUNDIT:

Interi cakton një datë të re për bisedimet me Skriniar

Interi cakton një datë të re për bisedimet me Skriniar

Drejtuesit e Interit do të takohen nesër (e premte) me përfaqësuesit e Milan Skriniar, duke konfirmuar ofertën e tyre për të zgjatur kontratën e mbrojtësit.

Reklama

Reprezentuesi sllovak sheh që marrëveshja e tij aktuale të skadojë në qershorin e ardhshëm, por bisedimet për një marrëveshje të re nuk kanë çuar askund deri më tani.

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, nesër do të ketë një takim të ri mes klubit dhe agjentit të lojtarit.

Skriniar është i vetëdijshëm se Interi nuk mund të përputhet me ofertën e bërë nga PSG verën e kaluar kur gjigantët e Ligue 1 vendosën 8.5 milionë euro në tavolinë. Nerazzurrët do t’i ofrojnë Skriniar një rritje page, por nuk mund të ofrojnë më shumë se 6 milionë euro në sezon plus bonuse.

Sipas GdS, takimi i nesërm nuk do të jetë vendimtar, por Nerazzurrët ka të ngjarë të kuptojnë se çfarë dëshiron të bëjë Skriniar me të ardhmen e tij dhe nëse do të duhet të kërkojnë ekip të ri në janar për të shmangur largimin e tij si lojtar i lirë në verë.

Interi nuk ka caktuar një afat për zgjatjen e kontratës së mbrojtësit, por Giuseppe Marotta e ka paralajmëruar 27-vjeçarin se klubi ‘nuk mund të arrijë të pamundurën’.

Gjatë ndeshjes së tyre në Monza të shtunën, tifozët e Interit vendosën një pankartë duke i lutur Skriniar të zgjaste qëndrimin e tij në Stadio Meazza. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori