Inter dhe Milani po vazhdojnë luftën e tyre për 25-vjeçarin argjentinas të Udinese, Rodrigo De Paul.

Sipas Calciomercato.com, lufta për të nënshkuar me lojtarin do të vazhdojë në afatin e ardhshëm të janarit.

Të dy klubet milaneze besojnë se De Paul mund t’iu ofrojë skuadrave të tyre më shumë në repartin e sulmit.

Rodrigo De Paul . (Foto: Paolo Rattini/Getty Images)

Edhe dimrin e kaluar, të dy klubet u përpoqën të nënshkruanin me yllin e Unideses, por nuk arritët të përmbushë kërkesat financiare të caktuara nga klubi Friulan.

Udinese kërkon 35 milionë euro për kartonin e lojtarit, por kjo është një shifër e lartë për të dyja klubet, që do të tentojnë ta zvogëlojnë çmimin. /Telegrafi/