Interi ka triumfuar me rezultat të thellë 6-1 në shtëpi ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A.

Nerazzurrët i janë kthyer fitores pas barazimit me Sampdorian, pasi kanë mposhtur Boglonan dhe kanë marrë kreun e renditjes.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lautaro Martinez (6’), Milan Skriniar (30’), Nicolo Barella (34’), Matias Vecino (54’) dhe Edin Dzeko (63’, 68’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Arthur Theate (87’).

Interi shkatërron Bolognan, triumfon me gjashtë gola të shënuar Interi shkatërron Bolognan, triumfon me gjashtë gola të shënuar

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi boshnjak, Dzeko, i cili pas dy golave u notua me 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulet e takimit shkoi për mbrojtësin mysafirë, Lorenzo De Silvestri, i cili u notua me 5.3.

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/