Interi ka fituar me rikthim 2-1 ndaj Hellas Veronas në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në Serie A.

Nerazzurrët kanë arritur edhe fitoren e tretë me radhë në kampionat duke mposhtur Veronan dhe duke rikthyer edhe pozitën e parë në tabelë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Matias Vecino (65′) dhe Nicolo Barella (83′) për Interit, ndërsa për Veronan shënoi Valerio Verre (19′).

Interi fiton me rikthim ndaj Veronas së Rrahmanit, bëhet lider në Serie A Interi fiton me rikthim ndaj Veronas së Rrahmanit, bëhet lider në Serie A

Lojtarët më të vlerësuar në këtë sfidë ishin Vecino dhe Stefan de Vrij, të cilët u notuan me 7.9.

Matias Vecino (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin e vendasve, Lautaro Martinez, i cili u vlerësua me notë 5.8.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani që pati paraqitje të mira dhe u notua me 6.9.

Inter:

Verona:

/Telegrafi/