Iggy Azalea është ndarë zyrtarisht nga babai i fëmijës së saj, Playboi Carti.

Reperja australiane, 30 vjeçare, konfirmoi lajmin të dielën duke postuar një mesazh të shkurtër në InstaStory.

“Ajo që doja të thoja natën e kaluar ishte se unë jam duke rritur djalin tim vetëm dhe nuk jam në një lidhje”, shkroi Iggy.

Iggy Azalea dhe Playboy Carti (Foto: Neil Warner/MEGA)

Iggy kishte lënë të kuptohet për ndarjen në postimet e fshehta në InstaStory vetëm disa orë më parë.

“Ju keni humbur një të vërtetë”, shkroi ajo, duke shtuar: “Njerëzit e marrin besnikërinë si të mirëqenë. Kjo është arsyeja pse unë preferoj të jem vetëm”.

Iggy dhe Carti, 24 vjeçar, (emri i vërtetë Jordan Terrell Carter) filluan të takoheshin në 2018 dhe kishin atë që shumë njerëz do ta përshkruanin si një marrëdhënie brenda dhe jashtë.

Iggy Azalea (Foto: Instagram)

Çifti u nda për pak kohë në dhjetor të vitit të kaluar, me Iggy që deklaroi në Instagram se ajo ishte ‘beqare’.

Sidoqoftë, ata u pajtuan pak më vonë.

Në fillim të majit, TMZ njoftoi se Iggy dhe Carti kishin mirëpritur një djalë së bashku. /Telegrafi/

Iggy Azalea (Foto: Instagram)