LAJMI I FUNDIT:

Ideatori i fitores së Ballkanit ndaj La Fiorita, Korenica: Na është rritur besimi dhe motivi, shpresoj të shkojmë në grupe

Ideatori i fitores së Ballkanit ndaj La Fiorita, Korenica: Na është rritur besimi dhe motivi, shpresoj të shkojmë në grupe

Meriton Korenica ishte një nga lojtarët më të mirë të Ballkanit në fitoren e thellë të Ballkanit ndaj La Fiorita me rezultat 4-0.

Reklama

Ai shënoi një herë dhe ishte vendimtar në golin e dytë të Ballkanit, që tashmë me këtë fitore komode mendon për raundin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Mesfushori ka folur për rëndësinë e fitores, duke thënë se i jep qetësi skuadrës.

“Një fitore shumë e rëndësishme për neve. E mira që vjen që në ndeshjen e parë. Në letër ndoshta ishim ne favorit, por në fushë nuk i dihet kurrë. Kjo fitore e parë na jep sa do pak një qetësi për ndeshjen tjetër”, ka thënë Korenica për Telegrafin.

Ai është shumë i lumtur me paraqitjen e tij, golin dhe ndihmë që i dha skuadrës.

“Ka qenë një paraqitje e mirë e imja, por paraqitje fantastike kishte edhe i gjithë ekipi. Mundohem gjithmonë të jap maksimumin dhe t’i kryej ato detyra që më jep trajneri”, deklaroi ‘Kore’.

Korenica dhe Ballkani duan të bëjë rrugë sa më të gjatë në Evropë dhe për këtë kanë besim, pasi skuadra është e mirë dhe trajneri ka përvojë në këto gara.

“Pas një eliminimit që mund të them erdhi pasi nuk kishim edhe aq fat në Ligën e Kampionëve, tani ekipi është më shumë i motivuar. Duam që të kalojmë sa më shumë raunde që mundemi në Ligën e Konferencës. Kjo fitore na ka dhënë edhe më shumë motiv dhe shpresoj qe te shkojmë deri në grupe të Ligës së Konferencës”, përfundoi Korenica.

Në raundin e tretë vetëm nëse nuk ndodh ndonjë super befasi, Ballkani do të takohet me fituesin e çiftit Sutjeska – Klaksvik. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kalo në kategori