Kapiteni i Interit, Mauro Icardi, beson se fitorja ndaj Tottenhamit dëshmon se Interi mund të konkurrojë ndaj të kujt do.

Nerazzurrët ishin në disavantazh në San Siro, por sulmuesi me një volej spektakolar ktheu në lojë ekipin e tij, duke ja mundësuar Matias Vecinos që të sigurojë fitoren.

“Të gjithë ishin në zonë dhe unë qëdrova jashtë”.

“Asamoah ma dërgoi një top fantastik dhe përfundoi mirë. Ishte një pasdite e mrekullueshme, dhe ne e bëmë atë që duhet të bëjmë”.

“Ne e dimë se jemi ekip i fortë dhe mund të konkurrojmë ndaj kujt do, ne kemi pritur gjaët për këtë ndeshje dhe na jep kaq shumë fuqi për kampionat”.

“Një ndeshje sikur kjo, në Ligën e Kampionëve, ju jep kaq shumë kënaqësi, opr një ndeshje nuk do të thotë asgjë. Ne duhet të mbesim të qetë, të marrim gjërat e mira dhe të shkojmë tutje të shtunën të luajmë me mentalitet tjetër”.

“Ambienti ishte negativ në javët e fundit, por një ndeshje sikur kjo na jep besim. Vecino ka bërë gola të tillë në dy fitore kruciale, por ajo që është me rënëdsi është që Interi të fitojë”, deklaroi Icardi aps ndeshjes për Sky Italia. /Telegrafi/