Zlatan Ibrahimovic është duke kaluar nëpër një formë fantastike në këtë fillim edicioni në MLS.

Sulmuesi suedez ka qenë vendimtar edhe në një ndeshje të LA Galaxy që kanë triumfuar 2-0 ndaj Philadelphia Union.

Ibrahimovic kontribuoi me dy gola në këtë takim, ku të parin e arriti në minutën e 27-të pas asistimit nga Alessandrini.

Nëntë minuta më vonë, suedezi realizoi edhe golin e dytë në këtë takim nga penalltia me një goditje të fuqishme.

Pas kësaj fitore, Galaxy zë pozitën e tretë në Konferencën e Perëndimit me 15 pikë të tubuara pas gjashtë ndeshjeve.

Ndërkohë Ibrahimovic ka arritur në koutën e gjashtë golave në kampionat dhe ka bërë edhe një asistim. /Telegrafi/