Zlatan Ibrahimovic ka konfirmuar se do të qëndrojë në Mayor League Soccer (MLS) dhe nuk do të transferohet te Milani.

Sulmuesi i LA Galaxy ishte i lidhur me një kthim në Rossonerët në afatin kalimtar të janarit.

Mediat italiane dhe evropiane raportuan se edhe bisedimet u zhvilluan mes sulmuesit suedez dhe drejtuesve të Milanit.

Ibrahimovic: Kam ardhur nga planeti im - Planeti Zlatan Ibrahimovic: Kam ardhur nga planeti im - Planeti Zlatan

Por, drejtori teknik i Milanit, Leonardo, konfirmoi më parë këtë muaj se ky transferim nuk do të ndodh.

Këtë pasdite edhe suedezi konfirmoi se do të qëndron në SHBA apo më saktë në kampionatin MLS te skuadra LA Galaxy.

Konfirmimi i Ibrahimovicit erdhi me anë të një mesazhi në profilin e tij në rrjetin social Twitter.

Ibrahimovic do të qëndrojë në MLS Ibrahimovic do të qëndrojë në MLS

“MLZ unë nuk kam mbaruar punë me ju…”, ka shkruar Ibrahimovic, së bashku me një video me thashetheme të ndryshme të largimit të tij.

Ndryshe, Ibrahimovic shënoi 22 gola në vetëm 27 ndeshje në sezonin e tij të parë MLS. /Telegrafi/