LAJMI I FUNDIT:

Ia kërkonte 5 mijë euro dhe e detyronte t’i sillte dokumente, arrestohet një person në Prishtinë

Ia kërkonte 5 mijë euro dhe e detyronte t’i sillte dokumente, arrestohet një person në Prishtinë
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person i cili pas një mosmarrëveshje që kishte pas me viktimën mashkull kosovar,  duke i bërë presion në vazhdimësi ia kishte kërkuar 5,000 euro dhe detyruar atë që në shtëpinë e tij t’i sjellë dokumentet personale të viktimës, veprim  të cilin viktima e kishte bërë nga frika.

Rasti ka ndodhur më 20.09.2021, në ora 15:30.


“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje që kishte pas me viktimën mashkull kosovar, duke i bërë  presion në vazhdimësi ia kishte kërkuar 5000 euro dhe detyruar atë që në shtëpinë e tij të ja sjell dokumentet personale të viktimës, veprim të cilin viktima e kishte bërë nga frika”, thuhet në raport.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Drejtësi
Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Shëndetësi

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Kronika e Zezë
E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

Kronika e Zezë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Kalo në kategori