LAJMI I FUNDIT:

Holanda goditet nga virusi, pesë lojtarë largohen nga grumbullimi

Holanda goditet nga virusi, pesë lojtarë largohen nga grumbullimi

Përfaqësuesja e Holandës është grumbulluar për të nisur kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian, Euro 2024.

Reklama

Por trajneri Ronald Koeman ka marrë një goditje të madhe para dy sfidave të muajit mars, pasi pesë futbollistë janë larguar nga grumbullimi.

Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman dhe Bart Verbruggen janë infektuar me një virus që nuk dihet se çfarë është saktësisht, por është e qartë se nuk bëhet fjalë për Covid.

Pesë lojtarët janë zëvendësuar menjëherë dhe Koeman ka ftuar tre të tjerë.

Qendërmbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, mesfushori i Bayern Munich, Ryan Gravenberch dhe portieri i Vitesses, Kjell Scherpen janë të ftuarit e ri në listën e ‘Tulipanëve’.

Holanda do të luaj dy ndeshje të rëndësishme ku të paren e zhvillon në udhëtim te Franca, derisa pas katër ditesh luan para adhuruesve të vet ndaj Gjibraltarit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori