LAJMI I FUNDIT:

Higuain: Fitore që dërgon drejt Scudettos

Higuain: Fitore që dërgon drejt Scudettos
FLORENCE, ITALY - FEBRUARY 09: Gonzalo Higuain of Juventus celebrates after scoring a goal during the serie A match between ACF Fiorentina and Juventus at Stadio Artemio Franchi on February 9, 2018 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Gonzalo Higuain ka shënuar një herë ndaj Fiorentinës në fitoren 2-0, ndërsa pas ndeshjes tha se është një hap i madh drejt Scudettos. 

Federico Bernardeschi ka shënuar nga gjuajtja e lirë, ndërsa Higuain mbylli ndeshjen në minutat e fundit.


“Nuk është e thjeshtë fitosh këtu”.

Gonzalo Higuain duke festuar golin. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

“Nuk kishim një ndeshje brilante, por nuk rrezikuam. Fituam dhe mendoj që është një hap i madh drejt Scudettos”.

“A e prisja golin e Bernardeschit? Po, jam shumë i lumtur për të”.

Gonzalo Higuain dhe Federico Bernardeschi duke festuar. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Ndërsa i pyetur për golin e ti ai shtoi: “Është gjithmonë e rëndësishme, jam gjithmonë i qetë”, ka thënë Higuain pas ndeshjes për Sky Sport Italia.

Juventusi pas kësaj fitoreje ka 62 pikë, dy më shumë se Napoli që luan të shtunën ndaj Lazios. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori