Vushtrria ka shënuar fitore të madhe në kuadër të Superligës së Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Rahovec, Vushtrria e mposhti skuadrën vendase me rezultat 28-26. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 11-të.

Reklama

Pas fillimit të barabartë të ndeshjes, vushtrriasit nisën shkëputjen e lehtë dhe pas 30 minutave rezultati ishte 14-10 për mysafirët.

Në pjesën e dytë epërsia e Vushtrrisë shkoi deri në tetë gola, 25-17. Deri në fund, Rahoveci u afrua në dy gola, 28-26.

Bozhidar Nikoçeviq i shënoi 10 gola për Vushtrrinë. Gjashtë i kishte Erkan Abazgjiku, kurse nga katër i shënuan Egzon Vuçitërna dhe Nemanja Drakuloviq.

Reklama

Te Rahoveci, Marley Fernandes i shënoi shtatë gola. Pesë i kishte Mali Luzha, kurse katër i realizoi Alban Haziri.

Reklama