LAJMI I FUNDIT:

Helikopteri ushtarak turk rrëzohet në një zonë banimi në Stamboll – raportohet për tre të vdekur (Foto/Video)

Helikopteri ushtarak turk rrëzohet në një zonë banimi në Stamboll – raportohet për tre të vdekur (Foto/Video)

Së paku tre të vdekur dhe një i plagosur pasi një helikopter ushtarak turk u rrëzua në një zonë banimi në rrethinat e Stambollit, njoftoi media lokale.

Reklama

Së paku deri më tani, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, nuk dihet shkaku i aksidentit.

Po sipas mediave, aeroplani u rrëzua ndërsa fluturonte mbi Sancaktepe, një lagje në lindje të Stambollit.

Helikopteri thuhet se po kthehej nga një fluturim trajnimi rutinë dhe u rrëzua gjatë uljes në një bazë ushtarake aty pranë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Botë
SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

Evropa
Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Azia
Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Evropa
Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Kalo në kategori