Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka thënë se ndihmës- trajneri i Belgjikës, Thierry Henry, është i gatshëm për të marrë menaxhimin e ndonjë klubi.

Henry është në biseda të avancuara me klubin francez AS Monaco pasi shkarkuan trajnerin Leonardo Jardim të enjten.

Legjenda franceze është përmendur disa herë si emër i mundshëm për disa skuadra dhe tani mund ta ketë rastin të trajnoj i vetëm një ekip.

Zyrtare: Monaco shkarkon trajnerin Jardim Zyrtare: Monaco shkarkon trajnerin Jardim

Ylli belg i Chelseat, Hazard mendon se Henry është i gatshëm tashmë për të menaxhuar me një skuadër.

Hazard dhe Henry punojnë bashkë te Kombëtarja e Belgjikës

“Si një menaxher ai nuk ka shumë përvojë, por ai do të mësojë”, ka thënë fillimisht Hazard.

“Nëse ai largohet nga skuadra e Belgjikës, do të jemi të trishtuar, por ndoshta për të është një kohë e mirë për të shkuar diku”.

Vieira mbështet Henryn për të marrë rolin e trajnerit te Bordeaux Vieira mbështet Henryn për të marrë rolin e trajnerit te Bordeaux

“Ai do të jetë një menaxher i mirë me të vërtetë”, përfundoi belgu.

Monaco aktualisht gjendet e 18-ta në tabelë me vetëm një fitore nga nëntë ndeshjet e tyre të para në Ligue 1. /Telegrafi/