LAJMI I FUNDIT:

“The Haunting of Hill House”, seriali i frikshëm që është bërë menjëherë hit

“The Haunting of Hill House”, seriali i frikshëm që është bërë menjëherë hit
The Haunting of Hill House/Netflix

Pasi e kanë shikuar episodin e parë, publiku e ka shpallur serialin “The Haunting of Hill House” si më të frikshmin e vitit, ndërsa si arsye kryesore e përmendin tregimin e frikshëm dhe intensitetin e ngjarjeve që i mban të tensionuar.

Serialit të Netflixit i kanë mjajtuar shtatë ditë për të siguruar një numër të madh fansash.


Ndërkaq, duke vlerësuar në bazë të reagimeve në rrjetet sociale, përveç se u pëlqen shikuesve, ky serial njëherësh nxit edhe shumë frikë te dashamirët e zhanrit horror.

Seriali i ri horror, “The Haunting of Hill House”, u prezantua në Netflix më datën 12 tetor, ndërsa bazohet në romanin klasik të Shirley Jackson nga viti 1959.

https://youtu.be/G9OzG53VwIk

Skenarin e ka përgatitur Mike Flanagan, i njohur për filmat horror, si “Hush” dhe “Ouija: Origin of Evil”.

Carla Gugino, Michiel Huisman, Victoria Pedretti – janë protagonistët kryesorë të serialit.

Në dhjetë episodet e para, ky horror psikologjik flet për pesë vëllezër dhe motra, të cilët rriten në një shtëpi, e cila shndërrohet në shtëpinë më të mallkuar në vend.

Ekipi i filmit “The Haunting of Hill House” (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images/Guliver)

“Tash janë të rritur dhe tragjedia i ka detyruar të kthehet dhe të përballen me fantazmat e të kaluarës, disa prej të cilëve akoma i përndjekin në mendime, ndërsa të tjerat ndoshta i përndjekin përmes hijeve në Hill House”, shkruan në përshkrimin e serialit.

Ky tregim i pazakontë horror ka marrë kritika të shkëlqyera dhe ka nxitur reagime të shumta në opinionin e gjerë, teksa ekzistojnë edhe shikues të tillë që kanë nisur të frikësohen në dhomat e tyre të ditës. /Telegrafi/

https://twitter.com/LukeOfHorror/status/1051284121870192640

https://twitter.com/babyjanequeen/status/1051107028800888832

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Magazina
Emily Ratajkowski tregon figurën e saj spektakolare në bikini, në pushimet në Monaco

Emily Ratajkowski tregon figurën e saj spektakolare në bikini, në pushimet në Monaco

Magazina
Meritoni mosmarrëveshje me produksionin pas finales së BBVA? Ish-banori habit me veprimin e tij

Meritoni mosmarrëveshje me produksionin pas finales së BBVA? Ish-banori habit me veprimin e tij

Magazina
Heidi Baci shuan heshtjen, tregon pse nuk ka reaguar pas përfundimit të Big Brother VIP Albania

Heidi Baci shuan heshtjen, tregon pse nuk ka reaguar pas përfundimit të Big Brother VIP Albania

Magazina
Irina Shayk tregon figurën e saj të mrekullueshme me bikini të zeza, teksa pozon buzë liqenit

Irina Shayk tregon figurën e saj të mrekullueshme me bikini të zeza, teksa pozon buzë liqenit

Magazina
Kalo në kategori