LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj: Sulmet kriminale ndaj ushtarëve të KFOR-it dhe forcave të rendit, janë të papranueshme

Haradinaj: Sulmet kriminale ndaj ushtarëve të KFOR-it dhe forcave të rendit, janë të papranueshme

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësimin pas ngjarjeve të fundit në veri të Mitovicës.

Reklama

Në një shkrim në Facebook, Haradinaj ka thënë se sulmet kriminale ndaj ushtarëve të KFOR-it dhe forcave të rendit, janë të papranueshme dhe duhet të ndalen menjëherë!

“Më vëmendje, por edhe me shqetësim, po i përcjell zhvillimet në veri të vendit. U bëj thirrje të gjitha palëve që t’i ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme për qetësimin e situates”, tha ai.

Policia e Kosovës jep detaje për protestën e dhunmshme në veri të vendit
Lexo po ashtu Policia e Kosovës jep detaje për protestën e dhunmshme në veri të vendit

Po ashtu, ka kërkuar nga kryeministri Kurti që të mos ndërmarrë asnjë veprim pa koordinim të plotë me aleatët – ShBA, BE dhe NATO.

“Gjendja e krijuar kapërcehet vetëm me veprime politike”, tha Haradinaj.

Më herët reagoi edhe kreu i PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai kërkoi nga presidentja Vjosa Osmani dhe kryeminsitri Albin Kurti mbledhje ugjente të Këshillit të Sigurisë së Kosovës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pas sulmit në veri deklarohet komandanti i Njësisë Speciale: Krenar me ju djema - pamë djajtë në sy, i pamë të binin, duke qarë e vrapuar

Pas sulmit në veri deklarohet komandanti i Njësisë Speciale: Krenar me ju djema - pamë djajtë në sy, i pamë të binin, duke qarë e vrapuar

Lajme
Pamje kur Policia nxjerrë autoblindën nga fshati Banjskë të Zveçanit, dyshohet se ishte e mbushur me armatim

Pamje kur Policia nxjerrë autoblindën nga fshati Banjskë të Zveçanit, dyshohet se ishte e mbushur me armatim

Lajme
Policia e Kosovës u shpërndan pako ushqimore familjeve serbe në Banjskë të Zveçanit

Policia e Kosovës u shpërndan pako ushqimore familjeve serbe në Banjskë të Zveçanit

Lajme
'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

Lajme
Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Lajme
Dy të dyshuarit e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit dërgohen në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Dy të dyshuarit e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit dërgohen në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Lajme
Kalo në kategori