LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj për sukseset e alpinistes Mula: Kënaqësi ta dëgjoj rrëfimin unik dhe ta falënderoj për promovimin e imazhit të Kosovës

Haradinaj për sukseset e alpinistes Mula: Kënaqësi ta dëgjoj rrëfimin unik dhe ta falënderoj për promovimin e imazhit të Kosovës

Ajo ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke pushtuar majat më të lartë të botës.

Reklama

Bëhet fjalë për alpinisten pejane, Arineta Mula, e cila së fundit është ngjitur në majën më të lartë në Evropë, Elbrus në Rusi, ku ka vendosur flamurin e Kosovës.

“Për Kosovën Tonë”, kishte shkruar ajo, duke postuar në Facebook një fotografi me flamurin e Kosovës në duar.

Kjo ka bërë që gjatë ditës së sotme të ketë një takim mes sportistes dhe kryeministrit kosovar, Ramush Haradinajt.

Ky i fundit ka falënderuar me këtë rast pejanen për promovimin e një imazhi të mirë të Kosovës dhe i ka dëshiruar suksese të reja.

Të gjitha lajmet rreth Arineta Mulës
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Arineta Mulës

“Flamuri i Kosovës po valon në majet më të larta botërore, falë energjisë dhe përkushtimit të njerëzve të sfidave të mëdha, si Arineta Mula. Kënaqësi ta dëgjoj rrëfimin për përvojën e saj unike dhe ta falënderoj për promovimin e imazhit të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Ndryshe, Mula ka bërë të ditur javë më parë se ka pasur ndihmë institucionale prej shtetit të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori