LAJMI I FUNDIT:

Alpinizëm

24 Artikuj

Ujërat e rrëmbyeshëm e qonin drejt vdekjes, alpinisti amerikan shpëtohet në momentet e fundit nga polici jashtë detyre

Ujërat e rrëmbyeshëm e qonin drejt vdekjes, alpinisti amerikan shpëtohet në momentet e fundit nga polici jashtë detyre

Nga Bota
Jared Leto rrëfen momentin e frikshëm, ku për pak sa nuk e humbi jetën

Jared Leto rrëfen momentin e frikshëm, ku për pak sa nuk e humbi jetën

Po Flitet
Alpinistja Mrika Nikçi nga Peja, bëhet vajza më e re në botë që ngjitet në majat më të larta në shtatë kontinente

Alpinistja Mrika Nikçi nga Peja, bëhet vajza më e re në botë që ngjitet në majat më të larta në shtatë kontinente

Sporte tjera
Është vetëm 7-vjeçare, por e pëlqen alpinizmin, lundrimin dhe ngasjen e motoçikletave

Është vetëm 7-vjeçare, por e pëlqen alpinizmin, lundrimin dhe ngasjen e motoçikletave

Interesante
Uta Ibrahimi reagon pas lëndimit: Jam e mërzitur dhe trishtuar, më është thyer zemra e po më dhemb shpirti – faleminderit të gjithëve që më ndihmuan

Uta Ibrahimi reagon pas lëndimit: Jam e mërzitur dhe trishtuar, më është thyer zemra e po më dhemb shpirti – faleminderit të gjithëve që më ndihmuan

Sporte tjera
Lëndohet alpinistja Uta Ibrahimi, dërgohet me urgjencë në spital

Lëndohet alpinistja Uta Ibrahimi, dërgohet me urgjencë në spital

Sporte tjera
Mrika Nikqi si 17-vjeçare, bëhet alpinistja e parë që kompleton ngjitjen në shtatë majat më të larta në botë

Mrika Nikqi si 17-vjeçare, bëhet alpinistja e parë që kompleton ngjitjen në shtatë majat më të larta në botë

Sporte tjera
Rrëfimi i Arianit Nikçit pas ngjitjes së pesë majave më të larta të pesë kontinenteve, nga shpëtimi i Mrikës deri tek thyerja e rekordit

Rrëfimi i Arianit Nikçit pas ngjitjes së pesë majave më të larta të pesë kontinenteve, nga shpëtimi i Mrikës deri tek thyerja e rekordit

Sporte tjera
Mrika Nikçi rrëfen peripecitë e ngjitjes në Everest: Kaluam nëpër kufoma, maska e oksigjenit ishte ngrirë por në fund ia arrita

Mrika Nikçi rrëfen peripecitë e ngjitjes në Everest: Kaluam nëpër kufoma, maska e oksigjenit ishte ngrirë por në fund ia arrita

Sporte tjera
Arineta Mula ngjitet me sukses në majën e Denalit

Arineta Mula ngjitet me sukses në majën e Denalit

Sporte tjera
Uta Ibrahimi ngjitet në majën Faqen Jugore (Video)

Uta Ibrahimi ngjitet në majën Faqen Jugore (Video)

Kosovë
Uta Ibrahimi – Femra e parë nga Kosova që e pushtoi Everestin, tash ka një mision të ri

Uta Ibrahimi – Femra e parë nga Kosova që e pushtoi Everestin, tash ka një mision të ri

Sporte tjera
Haradinaj për sukseset e alpinistes Mula: Kënaqësi ta dëgjoj rrëfimin unik dhe ta falënderoj për promovimin e imazhit të Kosovës

Haradinaj për sukseset e alpinistes Mula: Kënaqësi ta dëgjoj rrëfimin unik dhe ta falënderoj për promovimin e imazhit të Kosovës

Sporte tjera
Alpinistët Arianit dhe Mrika Nikqi pushtuan majën më të lartë të Amerikës Jugore

Alpinistët Arianit dhe Mrika Nikqi pushtuan majën më të lartë të Amerikës Jugore

Sporte tjera
Pas betejës me të ftohtit dhe ngujimit në Antarktik, alpinistët shqiptarë arrijnë në Tiranë

Pas betejës me të ftohtit dhe ngujimit në Antarktik, alpinistët shqiptarë arrijnë në Tiranë

Sporte tjera
Zhbllokohen dy alpinistët shqiptarë, largohen me aeroplan nga Antarktida

Zhbllokohen dy alpinistët shqiptarë, largohen me aeroplan nga Antarktida

Sporte tjera
Qeveria e Kosovës: Po bëjmë të pamundurën në këto kushte të vështira rreth ngujimit të dy alpinistëve në Antarktik

Qeveria e Kosovës: Po bëjmë të pamundurën në këto kushte të vështira rreth ngujimit të dy alpinistëve në Antarktik

Sporte tjera
Bashkëshortja e alpinistit të ngujuar në Antarktik, Albanina: Nuk e di sa munden të mbijetojnë në ato kushte Arianiti dhe Mrika

Bashkëshortja e alpinistit të ngujuar në Antarktik, Albanina: Nuk e di sa munden të mbijetojnë në ato kushte Arianiti dhe Mrika

Sporte tjera
Babë e bijë, Arianiti dhe Mrika Nikqi bëhen shqiptarët e parë që pushtojnë majën më të lartë të Antarktikut

Babë e bijë, Arianiti dhe Mrika Nikqi bëhen shqiptarët e parë që pushtojnë majën më të lartë të Antarktikut

Sporte tjera
Alpinistja bie nga shkëmbi, shpëton mrekullisht – turistja tjetër filmon gjithçka (Video, +18)

Alpinistja bie nga shkëmbi, shpëton mrekullisht – turistja tjetër filmon gjithçka (Video, +18)

Nga Bota
Po inspektonte pajisjet e alpinizmit, i riu rrëzohet nga 10 metra lartësi në tokë, shpëton mrekullisht (Video, +18)

Po inspektonte pajisjet e alpinizmit, i riu rrëzohet nga 10 metra lartësi në tokë, shpëton mrekullisht (Video, +18)

Nga Bota
Mrika Nikqi, pejanja 16 vjeçare ngjitet në majën e malit Kilimanxharo

Mrika Nikqi, pejanja 16 vjeçare ngjitet në majën e malit Kilimanxharo

Kosovë
Mrika Nikqi, pejanja që do të shkel kulmet e shtatë kontinenteve (Foto/Video)

Mrika Nikqi, pejanja që do të shkel kulmet e shtatë kontinenteve (Foto/Video)

Sociale
Pas tragjedive, në malin Everest ngjiten 3 alpinistët e parë të huaj

Pas tragjedive, në malin Everest ngjiten 3 alpinistët e parë të huaj

Nga Bota